Rozwód, a korzystanie z usług detektywa

Nie ma przeszkód, aby celem udowodnienia małżonkowi winy skorzystać z usług detektywistycznych. Detektywi mają swój kodeks etyki i działają w granicach prawa, co jest ważne dla sądu. Istotnym jest zatem by detektyw, którego chcemy wynająć był osobą procesjonalną –  by posiadał ważną koncesję na wykonywanie czynności detektywistycznych.

Prawnik radzi, aby przed wynajęciem detektywa dokładnie się zastanowić. Koszty takiej usługi są drogie, a nie zawsze uda nam się pozyskać żądane przez nas informacje. Detektywi ze swojej pracy sporządzają raport końcowy (do tego załączają m.in. zdjęcia, filmy), który nie zawsze będzie miał wartość dla toczącego się postępowania. Jeśli jednak mamy zasadne przypuszczenie, że małżonek ukrywa przez nami np. inny związek i mamy odpowiednie środki finansowe na zlecenie usługi, to warto z tego skorzystać.

Detektyw powinien ustalić wiarygodność uzyskanych w toku sprawy dowodów. Zobowiązany jest również do zachowania tajemnicy co do źródła informacji, które zdobył podczas obserwacji detektywistycznej. W tym przypadku istnieje jednak możliwość zwolnienia detektywa z tajemnicy zawodowej przez sąd, gdy ten uzna to za konieczne dla procesu.

W razie wątpliwości prawnych, najlepiej skontaktować się z kancelarią adwokacką.

Kancelaria co do zasady prowadzi sprawy i udziela porad prawnych na terenie Wrocławia i Wołowa. Istnieje również możliwość prowadzenia sprawy w innych częściach Polski.

Pozdrawiam,

adwokat Patrycja Pietryka

Kancelaria Adwokacka w Wołowie i we Wrocławiu

Share Button