Kancelaria adwokacka

kancelaria adwokacka Wołow

Nasze zaangażowanie

Nasza kancelaria adwokacka zajmuje się obsługą osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Jesteśmy nastawieni na indywidualne podejście do sprawy. Uważamy, że dzięki zaangażowaniu, rzetelności, gruntownej analizie sprawy i dobrej współpracy z Klientem, opartej za zaufaniu, etyce adwokackiej i lojalności w każdej, nawet najbardziej skomplikowanej i zawiłej sytuacji można znaleźć właściwe rozwiązanie.  Dopiero pełna i wszechstronna wiedza o wszelkich okolicznościach danej sprawy, umożliwia prawnikowi podjęcie najtrafniejszej strategii działania. Jesteśmy elastyczni, nie ograniczamy się do działania na terenie Dolnego Śląska. Jako osoby mobilne i zdeterminowane, możemy podejmować się działań w różnych częściach kraju. Razem z Klientem przygotowujemy strategię działania. Klient od początku zlecenia sprawy, jest na bieżąco informowany o toku postępowania – pozostajemy z nim w stałym kontakcie co najmniej telefonicznym i mailowym.

Prowadzenie spraw jest dla nas wyzwaniem, a ich wygranie i zadowolenie Klienta największym sukcesem. Założeniem Kancelarii jest ciągłe kształcenie się, poszerzanie zdobytej wiedzy oraz rozwijanie nowych umiejętności. 

Prowadzenie spraw jest dla mnie wyzwaniem, a ich wygranie i zadowolenie Klienta największym sukcesem. Z racji ciągle zmieniających się przepisów prawnych dbam o to, by śledzić na bieżąco zmiany prawne. W prawie rodzinnym, z uwagi na delikatną materię staram się stworzyć atmosferę bezpieczeństwa i komfortu. Wiem, że sprawy te, w których występują największe emocję, mogą być dla Klientów wyjątkowo trudne, dlatego staram się otaczać ich w tym trudnym czasie wsparciem i zrozumieniem. Jeśli to możliwe, szczególnie gdy w grę wchodzi dobro małoletniego dziecka, staram się wypracowywać kompromisy i ugody. Nie mam sztywnych godzin pracy, na spotkanie ze mną można umówić się również w sobotę. W swoim działaniu przyświeca mi zasada – jeśli Klient powierzył mi sprawę, to znaczy, że mi zaufał, a skoro mi zaufał to nie mogę go zawieźć.

adwokat Patrycja Pietryka

Doświadczenie prawnicze

Jestem osobą empatyczną, potrafię wczuć się w sytuację moich Klientów. Mam świadomość, że każdy człowiek jest inny, ma za sobą inne przeżycia, które kształtują jego rzeczywistość. Nie boje się trudnych sytuacji. Nie oceniam moich Klientów, ale staram się zrozumieć. Szczególnie tyczy się to spraw karnych, w których niezależnie od sytuacji przy Kliencie należy być do końca (za wyjątkiem m.in. utraty zaufania, kiedy to możliwe jest wypowiedzenie obrony). Jak powiedział Clarence Darrow – ,,nawet gdyby wszyscy ludzie odwrócili się od oskarżonego, powinien mieć adwokata, który by był nie tylko jego doradcą, ale i przyjacielem’’.

Prowadziłam sprawy o różnym zakresie trudności i skomplikowania, odwiedzałam Klientów w wielu zakładach karnych i aresztach śledczych (m.in we Wrocławiu, w Warszawie, Wołowie, Nysie, Strzelcach Opolskich) i lojalność wobec prowadzonej sprawy i reprezentowanej strony była nadrzędna, a ludzkie podejście do Klienta, życzliwość i zaangażowanie zawsze spotykały się z aprobatą skazanych. Uważam, że adwokat nigdy nie powinien zapominać, że ciąży na nim poczucie misji i wielkiej odpowiedzialności za ludzkie losy, a słowa Owidiusza ,, cokolwiek czynisz, czyń rozważnie i patrzaj końca’’ towarzyszą mi w codziennej pracy zawodowej.

Tak działamy

Podczas pierwszej konsultacji z prawnikiem gromadzone są wszystkie dostępne informacje związane ze sprawą oraz analizowane dostarczone dokumenty poparte szczegółowym  poznaniem oczekiwań klienta.

Analiza sprawy

Podczas pierwszej konsultacji z prawnikiem gromadzone są wszystkie dostępne informacje związane ze sprawą oraz analizowane dostarczone dokumenty poparte szczegółowym poznaniem oczekiwań klienta.
Na tym etapie przedstawiany jest klientowi sposób lub kilka możliwych sposobów prowadzenia sprawy wraz z ewentualnymi konsekwencjami podjętych takich działań.

Planowanie postępowania

Na tym etapie przedstawiany jest klientowi sposób lub kilka możliwych sposobów prowadzenia sprawy wraz z ewentualnymi konsekwencjami podjętych takich działań.
Na tym etapie Klient informowany jest o wszystkich działaniach podejmowanych przez Kancelarię Adwokacką. Po zakończeniu sprawy Kancelaria zwraca Klientowi  zebraną dokumentację oraz udzielone pełnomocnictwa.

Rozwiązywanie problemu

Na tym etapie Klient informowany jest o wszystkich działaniach podejmowanych przez Kancelarię Adwokacką. Po zakończeniu sprawy Kancelaria zwraca Klientowi zebraną dokumentację oraz udzielone pełnomocnictwa.

Kariera

Osoby zainteresowane współpracą z nami, zapraszamy do przesyłania na adres Kancelarii CV wraz z listem motywującym. Prosimy o dopisanie klauzuli dotyczącej zgody na przetwarzanie danych osobowych o treści: ,, Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133 poz. 883 z późn. zm.).” Kancelaria zastrzega sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.

cv